Екологічні читання на геолого-екологічному факультеті

Студентський науковий гурток «Топографо-геодезичні та картографічні вишукування в землеустрої» 15 травня 2018 року провів екологічні читання, на які були запрошені майбутні магістри геолого-екологічного факультету та представники Громадської спілки «Екологічна рада Криворіжжя»:

  • заступник директора ТОВ «Укрбурвибух», громадський діяч Горьовий Едуард Георгійович;
  • заступник директора Благодійного фонду «Громадська ініціатива мешканців Кривбасу» Маяков Йосип Дмитрович.

Головними темами читань були: стан повітря і водного середовища міста, а також шляхи його покращення. Сьогодні екологічна проблема повинна зайняти чільне місце в розробці стратегії розвитку економічного та соціального напрямів Криворіжжя, і вирішення її можливе тільки через тісну співпрацю громадськості з місцевими органами влади. На реалізацію такого сценарію спрямована Програма Громадської спілки «Екологічна рада Криворіжжя», основною задачею якої повинна бути не тільки контролююча функція громадськістю роботи місцевих органів влади і підприємств усіх галузей промисловості стосовно виконання заходів, спрямованих на покращення екологічного стану довкілля, а й дорадча, спрямована на вдосконалення шляхів вирішення екологічних і пов’язаних з ними економічних, медичних, соціальних та інших проблем регіону.

Досягнення цієї мети вимагає залучення до співпраці фахівців різних галузей, починаючи від юристів, екологів, гірників, економістів до вчителів і соціологів, громадськості регіону і місцевих органів влади всіх рівнів.

Активну участь в обговоренні взяли завідувач кафедри геодезії, д.т.н., проф. В.Д. Сидоренко; викладачі кафедри, к.т.н., доценти О.М. Новікова, О.Б. Мазикіна, А.Ю. Паламар; представник деканату, заступник декана геолого-екологічного факультету, к.т.н., доцент кафедри екології С.М. Панова. Присутніми було поставлено багато запитань та були висловлені пропозиції, щодо співпраці по екологічній тематиці в подальшому.